  6. » Övergångskoppling, rak plast till koppar,Vatette 20X2.0-2.3XCU22 ÖVERGÅNG 2130 VATETTE-PLAST
Övergångskoppling, rak plast till koppar,Vatette 20X2.0-2.3XCU22 ÖVERGÅNG 2130 VATETTE-PLAST
Varumärke: Vatette
Artnr: 1873852
Lagerstatus: I lager
Produkten är del av följande kategorier:
Beskrivning
För övergångar från PEX, Alu-PEX, PEM eller PB-rör till Kopparrör.
Artikelnr: 1873852
Lev. artikelnr: FG0410911
Ean artikelnr: 7393792009683
Materialklass PAD11B
Teknisk data
Varumärke: Vatette
Övriga förp.storlekar: 1 ST/5 ST
Utvändig rördiameter anslutning 1: 20 mm
Utvändig rördiameter anslutning 2: 22 mm
Anslutning 1: Klämring
Anslutning 2: Klämring
Material anslutning 1: Mässing
Material anslutning 2: Mässing
Materialkvalitet anslutning 1: Mässing avzinkningshärdig (DZR)
Materialkvalitet anslutning 2: Mässing avzinkningshärdig (DZR)
Max. arbetstryck vid 20°C (PN): 16 bar
Max. medietemperatur (kontinuerlig): 95 °C
Form: Rak
Ytskydd anslutning 1: Obehandlad
Ytskydd anslutning 2: Obehandlad
Utförande: 20x2.0.2.3x22 mm